+90 212 243 50 52

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : 09:00-18:00 C.tesi: 09:00-13:00

Bizi Arayın

+90 212 243 50 52

İletişim Formu

+90 212 243 50 52

OLED TV ve LED TV farkları nelerdir?

Televizyon alımlarında karşımıza çıkan televizyon modellerindeki OLED TV ve LED TV farkları nelerdir? Rakip televizyonlar arasında doğru tercihi yapın.

TV teknik terimleri içerisinde olan OLED, LCD ve LED gibi bir çok terimler nelerdir? Monitör ve televizyonlar neden pahalı? LCD ve LED TV’lerin faydalarından emin değil misiniz? QLED TV’ler nereden geliyor? Bir televizyon satın alıyor ve kafanın içinde dolaşan bu gibi sorularınız varsa, yardım etmek için buradayız.

Televizyon alırken neye dikkat etmeliyiz?

Elektronik komponent satış

Kabul edelim, herhangi bir televizyonun en önemli kısmı görüntü kalitesidir. Günümüzde bir çok akıllı TV platformu aynı genel gereksinimleri karşılamaktadır ve genel olarak TV’ler çok fazla şekil veya mevcut boyut türlerini değiştirmemektedir ancak TV’nizde bulacağınız panel ve resim işlemcileri üreticiler arasında büyük ölçüde değişebilir. Burada, OLED, QLED ve LCD-LED arasındaki farklardan geçeceğiz: her biri, resim departmanındaki kendi güçlü ve zayıf yönleriyle fiyat ve görüntü kalitesi arasında bir takas sunan rakip teknolojiler.

OLED vs LED

Tüm bu ekran teknolojileri, HDR , HDR4+ ve Dolby Vision gibi 4K renk artırıcı teknolojinin yanı sıra giderek daha önemli 10K çözünürlüğünü desteklemektedir . 4K HDR işlemci X1, Dynamic Range PRO ve Triluminos ekran (Sony), NanoCell ve IPS 4k Kuantum ekran (LG) ve 4K SUHD ve Ultra HD Premium HDR 1500/2000 (Samsung) gibi setler arasında ayrım yapabilen başka terimlerin ana bilgisayarları var. Bu teknolojiler kesinlikle bir fark yaratıyor, ancak hepsi neredeyse hepsi ve hepsi sona eriyor.Bir TV satın alırken, OLED, QLED ve LCD-LED arasındaki önemli görüntü kalitesi farklılıkları hakkında tüm bu pazarlama bulanıklığına ve daha fazlasına zihninizi daha az tutmanızı öneririz. Bilmeniz gereken her şeyi burada açıklayacağız.

İlgili konular:  Google USB-C Titan Güvenlik Anahtarı Tanıttı

OLED TV’mi, LED TV’mi almalıyım?

Çoğu Televizyon markası, TV teknolojisinin popüler olduğu her şeyi satmaktadır. Bununla birlikte, piyasada bir fikir ayrılığı var; hiç kimse hem OLED hem de QLED satmıyor (hem kuantum nokta LED ekranları hem de ilk OLED seti ile flört eden Hisense hariç). OLED paneller sadece LG ve Qled paneller sadece Samsung tarafından üretilmektedir.

oled vs led
oled vs led

Ne satın almaya karar verirken en büyük filtre fiyat olabiliyor. OLED TV ve LED TV farkları isteğinize göre değişebilir. Gelecekteki yenilikler bu tavsiyeyi değiştirebilir, ancak şimdilik düşünmeye fırsatınız yok ve en iyisini istemek için paranız varsa, bir oled’e gidin soru yok. Daha parlak bir panel ister misiniz? Bir QLED satın alın. Fiyat daha fazla endişe verici ise ve etrafınızdaki en siyah siyahlara ihtiyacınız yoksa, LED arkadan aydınlatmalı bir LCD TV de istediğiniz gibi olabilir – aynı kontrast seviyesine sahip olmayabilirler, ancak üreticinin teknolojisine bağlı olarak çok yaklaşabilirler.İlk başta kafa karıştırıcı görünebilir, ancak OLED, QLED, LED ve LCD arasındaki farklar hakkında biraz bilgi sahibi olduğunda, bir TV satın almak düşündüğünüz kadar zor değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir