+90 212 243 50 52

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : 09:00-18:00 C.tesi: 09:00-13:00

Bizi Arayın

+90 212 243 50 52

İletişim Formu

+90 212 243 50 52

Google USB-C Titan Güvenlik Anahtarı Tanıttı

Yazılım ile yükselişe geçen, sonrasında teknolojik aletler üreten Google, yeni ürünü USB-C Titan Güvenlik Anahtarı adıyla tanıttı.

Yazılım devi olarak yükselişe geçen ve ardından teknoloji ürünlerine de el atarak tekrar yükselen Google’ın geleneksel parola sistemine ekstra olarak bir güvenlik yöntemi olarak piyasaya sürdüğü Titan Güvenlik Anahtarı şimdi USB-C bağlantı tipiyle karşımıza çıkıyor.

elektronik komponent satış

Geçtiğimiz yıllarda Titan Güvenlik anahtarını tanıtan Google, Titan Güvenlik Anahtarı web sitelerine giriş yapıldığında geleneksel şifre sistemine ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor ve kullanıcıların kimliğini doğrulamanın fiziksel yolu olarak işlev görüyor. Bu zamana kadar Titan Güvenlik Anahtarının USB-A ve Bluetooth desteği sunan iki model bulunuyordu. Fakat bir çok bilgisayar ve diğer cihazlar USB-C bağlantı tipini taşınmaya başlaması, Google’ı hızlı bir harekete geçmesi ve ürünün USB-C sürümünün piyasaya sürülmesini sağladı. Bu USB modeli NFC özelliğini desteklemeyeceği belirtiliyor.

USB-C Titan Güvenlik Anahtarı

USB-C ilişkilendirme türüne sahip yeni anahtar, Chrome OS, macOS, Windows ve Android dahil olmak üzere çeşitli aşamalarda yongalayacaktır. Bir iOS gadget’ınız varsa ve bu güvenlik anahtarını kullanmanız gerekirse, USB-C ilişkilendirme türünü destekleyemeyen bir gadget’ınız olma ihtimaline karşı, Titan Güvenlik Anahtarının Bluetooth biçimini satın almanız gerekir ve Akıllı Kilit uygulamasını gadget’ınıza tanıtın. Bu ürünün maliyeti de 40 dolar (235 Türk Lirası).

Komponent Market

Ürün şu anda Türkiye’de satışta değil, yurt dışından getirmek isteyen kullanıcılar ise maalesef bunu sağlayamıyor. Bu ürünün muadili olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

İlgili konular:  Yerli Elektroşok Silahı Üretildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir