+90 212 243 50 52

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : 09:00-18:00 C.tesi: 09:00-13:00

Bizi Arayın

+90 212 243 50 52

İletişim Formu

+90 212 243 50 52

Elektronik komponent tedarik

Elektronik komponent tedarik için 10K Elektronik üzerinden aşağıdaki iletişim formundan bizimle iletişime geçerek elektronik malzeme tedarik edebilirsiniz.

İlgili konular:  TURKSİD Açılışı İstanbulda Gerçekleşti

Güvenilir elektronik komponent tedarik için başlık ve başlık altlarında bulunan bağlantılara tıklayarak komponent ürünlere erişebilirsiniz.

Elektronik komponent satışı

En az iki olmak üzere daha fazla parçadan da oluşabilen Klemensler elektrik iletim kablosu sistemlerinin birlikte çalışmasını sağlayan, bağlanmasına yarayan parçaya klemens denir, klemens çeşitlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz:

Klemens Çeşitleri

Günümüzde bilgisayar terminolojisinde çok kez Ağ anahtarı olarak kullanılan Switch, teknik olarak bir anahtar görevi görüyor. Türkçesiyle değiştirici anlamına gelir.

Switch Çeşitleri

Bir çok farklı renk ve değerlere sahip olan dirençler adı üstünde direnmek anlamına gelir. Devrelerde bulunan akımlara karşı direnme gösteren dirençlerin farklı değerleri mevcuttur, bu değerler karşılığında farklı dirençler gösterir.

Direnç çeşitleri

7 segment display, bar led display, dot-matrix display ve ok(yön) display olarak farklı çeşitleri olan display’ler türkçe karşılığıyla adının karşılığıyla ekran görevi görmektedir. Elektronik devrelerde kullanılır ve led tabanlı sayısal gösterge elemanıdır.

Display çeşitleri

İki terminalli yarı iletken malzemeden oluşan komponent ürünü diyot, elektrik akımın sadece tek yönde akmasına izin veren komponent malzemedir.

Diyot çeşitleri

IC gibi kısaltmaları bulunan entegre çeşitleri, kelime anlamıyla bütünleştirmek gibi anlamlara gelirken elektronik devrelerde ise benzer işi yapıyor. Devre elemanlarını tek bir devreyi oluşturacak biçimde tek çekirdekte birleştiren eleman entegredir.

Entegre çeşitleri

Kondansatörler kapasitör adıyla da anılır. Elektrik devrelerinde elektrik enerjilerini depolamak, zamanlamasını ve filtrelenmesini sağlar. Kondansatör çeşitleri özelliklerine göre çeşitlenir.

Kondansatör çeşitleri

Adının üstünde ısı ile etkilenen ve belli bir boyutta daralarak çapını küçülten izolasyon malzemeleri makarondur. Isı ile daralan makaron çeşitleri gibi bir çok çeşitleri vardır.

Makaron çeşitleri

Başka elektrik devrelerinin açılıp kapanmasını sağlayan elektriksel anahtarlar makarondur. Röle üzerinden akım geçtiğinde çalışan elektromanyetik devre elemanı röle çeşitleri vardır.

Röle çeşitleri

Elektrik akımlarına karşı direnç göstermeden direk ileten maddelere yarı iletken denir. Yarı iletken çeşitleri üçe ayrılır.

Yarı İletken Çeşitleri

Tek tipte led yuvası çeşitleri için aşağıdaki bağlantı ile perakende satış sitemizden satın alabilirsiniz.

Led Yuvası

 

Ürünler hakkında detaylı teknik ve stok bilgisi almak için iletişim formu üzerinden 10K Elektronik ile iletişime geçebilirsiniz.