+90 212 243 50 52

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : 09:00-18:00 C.tesi: 09:00-13:00

Bizi Arayın

+90 212 243 50 52

İletişim Formu

+90 212 243 50 52

Elektronik Komponent neden yetkili satıcıdan alınmalı?

Elektronik Komponent nereden alınır? Yetkili distribütörden elektronik komponent tedarik etmek, bileşenlerin üreticileri tarafından almanızı sağlar. Doğru, benzer bileşenleri yapan birkaç tedarikçi var ve bu da parçalarınızı satın almanın kabul edilebilir bir yoludur. Kaçınılması gereken şey, kolayca taklit edilebilecek veya daha düşük bir üretici tarafından yapılabilecekleri için yetkili olmayan partilerden parça satın almaktır.

Çoğu kişinin bir satın alma işlemi yapmak için herhangi bir elektronik komponent yetkili distribütörüne gitmesinin nedeni, bileşeni geliştiriciden veya yaratıcısından satın aldığınız güvenlik ve sigortadır ve bunları en iyi hale getirir.

Elektronik Komponent nereden alınır?

Diğer soru ise Elektronik Komponent nereden alınır sorusu. Alternatif yerlerden birisi parçayı geliştiren şirket sitesi üzerinden bir distribütörden satın almaktır. Evet, tamamen aynılar ve bazı durumlarda tedarikçi biraz daha azına sahip. Ancak, çoğu zaman bir alıcı belirli bir parçayı ararken, genellikle o parçayla birlikte ihtiyaç duyacakları başka bileşenler de vardır. Çoğu zaman orijinal üretici, alıcının siparişini dolduracak diğer şirketlerden parçalara sahip değildir.

Elektronik komponent satın al

Genellikle orijinal kaynaktan yanlış satın alma yapamazken, bu kısmı yapmayı bıraktıklarında da karıştırıyor olabilirsiniz. Distribütörlerde genellikle üreticinin stoğu bittikten sonra bileşenin envanter stoku bulunur.

Deneyimli ve kaliteli Yetkili Distribütörler genellikle “Kullanım Ömrü Sonu” ürünleri hakkında bilgi sahibi olur – bileşen gerektiğinde kullanıcılara yardımcı olmak için envanter satın alır ve kullanıcıyı durdurulan bileşeni içeren son ürünü değiştirmek için hemen yeni bir şey inşa etmek zorunda kalmaz. Bu yetkili distribütörler genellikle bileşenleri bilir ve yerine hangi parçaların kullanılabileceğini belirler.

Unutmayın, bir Yetkili Distribütörden satın almak tercih edilir, çünkü:

  • Komponentlerin arkasında dururlar ve destek sunarlar
  • Bunun aslında tedarikçi tarafından yapılan meşru bir parça olduğunu bilmek
  • Komponentler hakkında bilgi sahibi olurlar ve bir bileşen kesildiğinde hazırdırlar
İlgili konular:  Ses Hızından Hızlı Uçak Motoru Geliştirildi

Çevrimiçi Bileşenler 300’den Fazla Tedarikçinin Yetkili Satıcısıdır. Sektörümüzü çok iyi biliyoruz ve size yardım etmeye hazırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir