+90 212 243 50 52

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : 09:00-18:00 C.tesi: 09:00-13:00

Bizi Arayın

+90 212 243 50 52

İletişim Formu

+90 212 243 50 52

Apple hkmap.live ile protestocuları destekliyor

Çin’de uzun süredir devam eden protestolar zamanla göstericilerle polis ya da karşıt görüşlü katılımcılar arasında çatışmaları gösteriyordu.

Apple tarafından geliştirilen HKmap.live uygulaması ile birlikte polislerin anlık konumları, protesto yapan kişiler tarafından güncel olarak takip edilebiliyordu. Çin’de oldukça popüler olarak okunan People’s Daily gazetesi Hong Kong’da polislerin konumlarını anlık gösteren mobil uygulama “HKmap.live sebebiyle Apple’ı yoğun eleştiri yağmuruna tutarak şirketin Çinli müşterileri nezdinde itibar kaybına uğrayabileceği konusunda uyarısı yaptı.

hkmap.live
hkmap.live

“Apple hkmap.live ile protestocuları destekliyor”

“Apple, Hong Kong’da haydutlara yardımcı mı oluyor?” sorusunu Apple’a yönelten gazete, Apple’ın söz konusu yaptığı uygulama sayesinde protestocuların işini kolaylaştırdığını iddia ediyor. Protestocular uygulamalar sayesinde polislerin konumlarını kullanıyor ve o yerlere göre güncel takip sağlıyor. Bir diğer yandan ise Apple tarafından konu hakkında bir açıklanma yapılmadı.

Elektronik komponent satış

Bu uygulama ile hem halkı hem de Çin’in sivil toplumlarını sinirlendiren Apple, yakın zamanda büyük bir cezaya çarptırılması bekleniyor. Çin devleti tarafından büyük bir açıklama yapılmış değil, aynı şekilde Apple tarafından da bu konu hakkında geçerli bir açıklama yapılmadı.

 

 

İlgili konular:  Dünyanın En Küçük Bilgisayar Çipi Üretildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir